Założenie rodziny to jeden z najważniejszych momentów życia. Nic dziwnego, że przyszli rodzice chcą dla swoich pociech wszystkiego co najlepsze. Jeszcze zanim dzieci pojawią się na świecie chcą wszystko przygotować jak najlepiej. Jednym z elementów planowania jest mieszkanie. Bo wiadomo, że z rodziną lepiej być u siebie niż wynajmować.

Jeśli jesteś w podobnej sytuacji, masz lub planujesz założyć rodzinę w najbliższym czasie i chcesz kupić mieszkanie – czeka cię na lada wyzwanie. Jak dobrze się do niego przygotować. Zapraszam do lektury.

Po pierwsze – wielkość mieszkania

Metraż to jeden z ważniejszych aspektów. Mieszkania na sprzedaż w Lublinie mają różne metraże, od 30 metrów do nawet 100 metrów kwadratowych. Kupując mieszkanie dla rodziny nie można myśleć o tym co tu i teraz. Trzeba myśleć przyszłościowo. Bo nawet jeśli teraz planujesz jedno dziecko, może okazać się, że będziesz ich miał dwoje lub więcej. Wtedy może okazać się, że dwupokojowe mieszkanie jest za małe. A ponowne szukanie i przeprowadzka to nic przyjemnego. Dlatego warto wziąć pod uwagę plany na przyszłość.

Po drugie – lokalizacja

Warto szukać mieszkań, które znajdują się na osiedlach o dobrze rozwiniętej infrastrukturze. Zwróć uwagę czy w pobliżu znajdują się żłobki, przedszkola, szkoły. Sprawdź jak daleko będziesz mieć do przychodni czy apteki. To bardzo ważne, zwłaszcza biorąc pod uwagę jak często małe dzieci chorują. Dojeżdżanie z maluchem, zwłaszcza gdy nie ma się auta może być dużym problemem.

Po trzecie  – sąsiedztwo

Sprawdź czy w okolicy znajdują się jakieś miejsca, które pozwolą ci na ciekawe spędzenie czasu z rodziną. Mam na myśli parki, skwery, ogrody. Warto także zapytać dewelopera oferującego mieszkania na sprzedaż czy  planuje na osiedlu jakieś atrakcje dla dzieci jak plac zabaw, ścieżki rowerowe itp.

Po czwarte – wygoda

Wybierając mieszkanie dla rodziny z dziećmi weź pod uwagę wygodę swoją i dziecka. Szukaj mieszkania wyposażonego w windę. Nawet jeśli kupisz mieszkanie na pierwszym piętrze czy parterze noszenie malucha oraz wszystkich przyborów dla niego będzie uciążliwe. Wygodne windy dają dużo swobody. Takie rozwiązania znajdziesz raczej w nowych mieszkaniach, dlatego szukając komfortowego mieszkania dla rodziny wybierz raczej deweloperskie mieszkania niż mieszkania z rynku wtórnego.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *