Jaki jest najlepszy moment na kupno mieszkania? Początek roku, a może koniec? Lepiej kupić mieszkanie zimą i wykańczać wiosną i latem czy może odwrotnie? Pytań jest wiele – a odpowiedź jedna…to zależy…

Tak naprawdę nie można powiedzieć, że najlepszym momentem na kupno mieszkania jest taki, a taki miesiąc. Od wielu lat na rynku nieruchomości dużo się dzieje. Powstaje bardzo dużo nowych mieszkań, w wielu miastach w całej Polsce. Lublin jest jednym z miast, które są w czołówce pod względem ilości mieszkań oddawanych do użytku. Wzrost ilości nowych mieszkań idzie w parze z preferencyjnymi warunkami pozyskiwania kredytów. Niskie stopy procentowe zachęcają do tego by brać kredyty hipoteczne. Dlatego można z powodzeniem stwierdzić, że od kilku lat cały czas jest dobry moment na zakup mieszkania.

A co do momentu w roku, który będzie odpowiedni to już sprawa indywidualna. Dla jednych początek roku to idealny moment na podejmowanie takich decyzji. Dlatego często tuż po nowym roku deweloperzy oferujący sprzedaż mieszkań w Lublinie mają pełne ręce roboty.

Wiosna to kolejny okres, kiedy wielu zainteresowanych chce kupić mieszkanie. Wiąże się to z faktem, że na wiosnę często dostajemy nowej energii, budzimy się po zimowej stagnacji, mamy ochotę na zmiany i nowe inwestycje.

Tak samo jest latem, gdy wiele osób ma mniej pracy, sezon urlopowy i wolne od obowiązków zawodowych sprawiają, że mamy więcej czasu i ochoty na przeszukiwanie ogłoszeń, a ładna pogoda sprzyja podejmowaniu nowych decyzji i przeprowadzce.

Warto jednak pamiętać, że od podjęcia decyzji o zakupie mieszkania do jego kupienia daleka droga. Dlatego jeśli chcesz się wprowadzić na wiosnę musisz zacząć szukać mieszkania dużo wcześniej. Tak samo jeśli chcesz świętować nowy rok na swoim.

Sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie kiedy najlepiej kupić mieszkanie. Dla każdego ten czas będzie zupełnie inny. Warto wziąć pod uwagę własne oczekiwania, możliwości czasowe i finansowe – bo to również jest ważne. Jeśli w grę wchodzi kupno mieszkania na kredyt musisz liczyć się z tym, że cała procedura jeszcze bardziej się wydłuży.

Dlatego wybierz taki moment, który będzie idealny dla ciebie.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *