Planujesz kupno mieszkania pod wynajem? To świetna decyzja. Jak pokazują analizy rynku nieruchomości zdecydowana większość transakcji to mieszkania kupione pod wynajem. Jeśli planujesz wynajmować mieszkanie studentom koniecznie przeczytaj ten artykuł – znajdziesz w nim szereg przydatnych wskazówek na co zwrócić uwagę .

Mieszkania deweloperskie czy z rynku wtórnego?

Jeśli kupujesz mieszkanie z myślą o wynajmie zdecydowanie lepszym wyborem będzie mieszkanie deweloperskie. Dlaczego? Bo to nowe mieszkanie, które możesz od razu wykończyć i wynająć. Nie musisz dostosowywać go pod siebie czy nowego lokatora. Po drugie mieszkanie jest nowe, wiec nawet za lat kilka czy kilkanaście będzie w dobrym stanie. I jeśli za jakiś czas będziesz chciał go sprzedać masz szansę zrobić to z zyskiem.

Jaki układ mieszkania?

Wybierając mieszkanie pod wynajem dla studenta musisz określić ilu osobom chcesz wynajmować i do tego dostosować ilość pomieszczeń. Studenci w większości po to wynajmują mieszkania by mieć lepsze warunki niż w akademiku – czyli najczęściej nie chcą dzielić pokoju z współlokatorem. Warto wziąć to pod uwagę.

Kuchnia otwarta czy nie?

Kupując deweloperskie mieszkania pod wynajem lepiej sprawdzi się kuchnia zamknięta. Dlaczego? Bo otwarty na kuchnię pokój raczej byłby mało atrakcyjny dla wynajmujących, którzy nie mieliby w nim żadnej prywatności. Z drugiej strony taki dodatkowy pokój to fajna opcja i miejsce, w którym lokatorzy mogliby się spotykać i zorganizować tam wspólną przestrzeń. Jednak każde dodatkowe pomieszczenie to większy metraż, a więc wyższe cena.

Lokalizacja jest ważna

Choć studenci są w większości teraz mobilni, to jednak kupując mieszkanie warto wybierać lokalizację jak najbliżej uczelni. Jeśli w okolicach miasteczka akademickiego nie ma żadnych mieszkań na sprzedaż warto znaleźć taką lokalizację, która zapewni sprawny i bezprzesiadkowy dojazd do uczelni. Studenci na pewno zwrócą na to uwagę. Równie ważna jest infrastruktura na osiedlu – czyli bliskość do sklepów, supermarketów czy ośrodków zdrowia.

Jeśli planujesz kupić deweloperskie mieszkania Lublin by wynająć je studentom weź pod uwagę te aspekty.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *